Home        Biografia    Studio    Mastering    Artykuły    Albumy    Sklep
Remastering Płyt i plików
    FAQ    Kontakt    Linki
 
 

            Witam w Studiu Masteringowym i Edycyjnym IH ECP

Oferujemy wysokiej klasy mastering, mixing oraz inne usługi związane z edycją i obróbką nagrań. Specjalizujemy się w remasteringu płyt CD i polepszaniu jakości nagrań. Ponadtow wykonujemy: odszumianie, profesjonalny limiting, podkłady, łączenie utworów, aranżacje, poprawę jakości dźwięku, głośności i inne.

Oto Opinie o naszych usługach

Na tej stronie znajdziecie też mnóstwo wyczerpujących artykułów i porad, zarówno z historii techniki nagraniowej jak również opisów ciekawych instrumentów, syntezatorów czy samplerów. Zapraszam także na nasze darmowe Warsztaty, obszerną bazę danych i porad na temat kompozycji i produkcji muzyki w domowym studiu i nie tylko!

kontakt:

bestmastering@gmail.com

telefon: 666 11 333 0

Polskie Stowarzyszenie Realizatorów DźwiękuPolskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku

 

 W IH ECP stosujemy własny system poprawy brzmienia nagrań cyfrowych zwany Analogizacją 3D - ANA 3D.  Opracowaliśmy go w 2009 roku.  Zapewnia ona brzmienie ciepłe i przestrzenne, przy jednoczesnej znakomitej szczegółowości oraz wysoki poziom głośności bez zniekształceń. 

Różnica, jaką daje analogizacja brzmienia w porównaniu do zwykłego miksu na domowym komputerze jest ogromna. Nagrania produkowane w domu brzmią płasko, często mają słaby bas i źle brzmią w stereo. Można bardzo łatwo odróżnić takie nagranie od profesjonalnych nagrań obecnych na rynku muzycznym. Ana 3D zapewnia świetny dźwięk z doskonałym oddaniem szczegółów, wokalu oraz wszystkich instrumentów wraz z bogatą przestrzenią i głebią. Jest to korzystne i pożądane nie tylko w nowszych stylach typu Trance, Techno, Club i House czy Rap i Hip Hop, ale też w muzyce klasycznej kameralnej czy Jazzie.

Poniższe próbki remasteringu są wykonane techniką ANA 3D:
 

próbka ECP Media Studio Analogizacja 3D Hip-Hop>>

próbka ECP Media Studio Analogizacja 3D Funk>>

Prosimy o kontakt celem ustalenia cen

Dane do przelewu bankowego:

ul.Heweliusza 8, 38-500 Sanok
Bank Pocztowy
nr. 44 1320 1537 4072 1222 3000 0001

 

Dla Klientów z niskim budżetem: 

Od dłuższego już czasu oferujemy Usługę Premasteringu w atrakcyjnej cenie.

Premastering polega na znacznym polepszeniu brzmienia nagrania i usunięciu jego podstawowych wad, takich jak płaskie i ciche brzmienie, słaba szczegołowość instumentow, mało wyrazisty wokal. Ponieważ nie stosujemy w niej ditheringu utwór może być masteringowany w terminie późniejszym.
 

Koszt premasteringu jednego utworu wynosi 50 zł.

 

Oferujemy też Konsultacje w sprawie miksu i masteringu w formie warsztatów prowadzonych telefonicznie, e-mailowo oraz przez Skype.

Pomożemy Ci rozwiązać problemy ze sprzętem, oprogramowaniem, miksowaniem i brzmieniem, a również aranżacją, najlepszym doborem instrumentów, bębnów i basu, technikami produkcji w oparciu o loopy i sample, zmiennym tempem, MIDI, VST, dopasowywaniem tempa audio, korekcją pitch'u i innymi problemami z dziedziny tworzenia i miksowania muzyki  Podczas tych konsultacji wprowadzimy Cię w zaawansowane techniki uzyskania znakomitego brzmienia w warunkach domowego studia, zanalizujemy Twoje miksy i pomożemy w odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Forma tych Warsztatów może być uzgodniona indywidualnie. Telefoniczne Warsztaty mogą być uzypełniane o korespondencję e-mailową.

 

Oprócz miksowania i masteringu oferujemy INNE USŁUGI ECP 
  

     

   

 

MASTERING  I  PRODUKCJA  DŹWIĘKU 

Po co właściwie masterować nagrania?

Profesjonalny mastering daje dużo lepsze brzmienie. Lepsze brzmienie daje muzykom i wykonawcom znaczącą przewagę w promowaniu i marketingu swojej muzyki. Obecnie każdy ma dostęp do komputera i oprogramowania, które może zastąpić studio nagraniowe. Powstaje mnóstwo muzyki, która następnie jest publikowana poprzez popularne serwisy z mp3, jak You Tube, My Space, czy też wydawana tradycyjnie na płytach CD.  Najczęściej jednak nagraniom powstałym w domowych studiach w oparciu o komputer i oprogramowanie brakuje profesjonalnego brzmienia. Najczęściej nagrania te brzmią płasko, brak im mocy i wyrazistości brzmienia, niektóre ścieżki są za cicho, niektóre za głośno, całość jest mało dynamiczna i brzmi dużo gorzej od prawdziwych profesjonalnych produkcji, które mają to doskonałe brzmienie końcowe, które słyszymy na wielu płytach. 

ECP MEDIA STUDIO zajmuje się również polepszaniem takich nagrań i podnoszeniem ich do standardu brzmienia profesjonalnego. Warunkiem podjęcia się poprawienia brzmienia nadesłanego utworu jest jednak jego jakość. W przypadku, gdy jakość nie spełnia minimum wymaganego dla wykonania dobrego masteru poprosimy o wykonanie lepszego miksu, lub powtórnego nagrania, dając też wskazówki jak to zrobić. Więcej o jakości materiału nadsyłanego do masteringu można przeczytać tutaj. 

Mastering jest osobną dziedziną wiedzy o produkcji muzyki wymagającą wielu lat doświadczenia, najlepszego sprzętu i obiektywizmu. Niezbędna tu jest również wiedza o akustyce oraz zorientowanie w obecnych światowych trendach. Jest to również sztuka, a specjalista masteringowy jest w zasadzie artystą dźwięku.

Samodzielny mastering swoich nagrań nigdy nie da rezultatów takich, jak master wykonany przez specjalistę.  

Oto link do masterowanych fragmentów, ilustrujących różnice w brzmieniu nagrań oryginalnych oraz poddanych masteringowi w ECP:

                  Mastering -przykłady mp3 >> 


 

 

Nasza zasada: "Możemy poprawić każde brzmienie - nieważne jak jest zrobione, zawsze możemy to poprawić".

Ofertę swoją kierujemy do każdego artysty, który chce mieć pewność, że jego muzyka zabrzmi najlepiej. Zajmujemy się wszystkimi stylami muzyki począwszy od muzyki kameralnej i akustycznego jazzu, audycji słownych i muzyce filmowej, a skończywszy na Club, Trance, Rap i Hip-Hop. Niezależnie od stylu, jeśli tylko Twój mix jest wystarczająco dobry, gotowy produkt schodzący z naszej linii produkcyjnej będzie brzmiał na takim samym najwyższym poziomie, jak najbardziej renomowane nagrania świata.      

Najwyższej klasy brzmienie w masteringu:

 

9D MASTER (NONA MASTERING)
Własna studyjna, zaawansowana technika procesowania dźwięku. Posiada ona 9 oddzielnych stopni. Pozwala to na skupienie się nad tylko jednym celem na raz, daje większą kontrolę i lepsze brzmienie, niż konwencjonalny mastering.

Oto etapy, stosowane przez nasze Studio w Nona Mastering:


1 Analiza materiału Samo odsłuchanie materiału nie wystarcza , gdyż problemem może być w nagraniu również to, czego ucho nie słyszy nawet na najlepszym sprzęcie. Poza tym odsłuch zdecydowanie różni się w zależności od ciśnienia atmosferycznego, poziomu wilgotności powietrza, pory dnia i stanu psychofizycznego słuchacza. Dlatego też każdy utwór po wstępnym przesłuchaniu jest analizowany pod kątem spektrum brzmieniowego, przesunięć fazowych, stereofonii, poziomu szczytowego, maksymalnej średniej głośności. Po analizie utwór jest porównany do wyranych, referencyjnych produkcji muzycznych  w celu ustalenia, co mu brakuje i czego potrzeba, aby zabrzmiał jak one, lub jeśli to możliwe nawet lepiej.

2 Konwersja na format 24 bit 88,2 khz w celu eliminacji błędów podczas obróbki. W domenie cyfrowej rozdzielczość, w jakiej pracujemy ma znaczenie ze względu na błędy, jakie narastają podczas procesowania materiału o niskiej rozdzielczości. Częstotliwośc próbkowania 88,2 khz jest z pewnych względów lepsza niż np.96 khz ponieważ jest to podwójna jakość CD.

Algorytmy działają lepiej, gdy mają do czynienia z dwukrotną jakością CD, podczas ponownego przjścia na jakość CD stosowaną w Msteringu, gdyż nie dochodzi do matematycznych zaokrągleń wartości.   

3 Korekcja spektrum brzmienia za pomocą eq, pasmowego kompresora i innych urządzeń.

4 Poprawa dynamiki nagrania  Dynamika nagrania jest to różnica pomiędzy cichymi i głośnymi dźwiękami, impulsami chwilowymi (tzw. transjentami), a poziomem średnim. Najlepsze rezultaty daje dość  duża różnica dynamiki. Nadmierna kompresja powoduje utratę energii nagrania i elementów określanych jako "punch", "impact" czy "definition". Z drugiej strony, jeśli różnice te są zbyt duże, nagranie również traci te same elementy. Dlatego właściwa dynamika jest ważna.

5 Ustawienie stereofonii i fazy Ma to duże znaczenia dla wyrazistości i naturalności brzmienia.

6 Pogłos i akustyka, jeśli jest to wymagane. Często prawidłowo nałożony pogłos potrafi znacznie polepszyć odbiór muzyki, lepiej połączyć instrumenty i poprawić ich wybrzmienia.   

7 Końcowe spektrum brzmienia, equalizacja.

8 Ustalenie optymalnego poziomu nagrania, bez jego zniekształcenia. Głośność jest istotnym elementem brzmienia. Utwór nawet bardzo dobrze zrealizowany straci, jeśli jest za cichy.  W IH ECP poświęcamy dużo uwagi temu stopniowi, gdyż jest on bardzo ważny. 

9 Dithering końcowy i przygotowanie płyty-matki.
Jakość ditheringu ma wpływ na brzmienie zwłaszcza w cichszych fragmentach utworu. Odpowiedni dithering pozwala na zwiększenie wyrazistościi np. wybrzmień
pogłosów, czy delikatnego tła padów syntezatorowych.

   

 


              

 

NEWS!:

17 listopad 2020: Zaczynamy używać najwyższej klasy magnetofon szpulowy Technics 1700.  Na życzenie Klienta możemy wykonać na nim analogowy mixdown, co w niektórych stylach muzycznych przynosi bardzo pożądane rezultaty. Korzystnie wychodzi na tym zwłaszcza jazz, fusion i muzyka latynoamerykańska.

2 wrzesień 2011: Oferujemy pierwszy w Polsce Tutorial Reapera, prezentujący szczegółowo wszystkie etapy nagrywania i edycji utworu. Tutorial w formie PDF z wygodnymi odnosnikami, zawiera również triki obróbki dźwięku. 

12 sierpień 2011: Tutorial Reapera jest dostępny!

11 czerwca 2011:  Pomimo przerwy w rozsyłaniu Warsztatu Produkcji Muzyki, cieszącego się zresztą sporym uznaniem, przygotowujemy na sierpień drugą turę artykułów Warsztatu, która będzie kontynuowała zagadnienia dotychczas poruszanie. Dostajemy mnóstwo zapytań, kiedy się ona ukaże - jeszcze troche cierpliwości! ;-).

16 maja 2011:  Wkrótce ukaże się na naszej stronie świetny i przejrzysty polski tutorial, pokazujący kompleksowe użycie jednego z najlepszych programów DAW do produkcji muzyki, Cocko's Reapera. Tutorial będzie udostępniony do płatnego ściągniecia w bardzo przystępnej cenie 26.99 zł.  Płyta "Świadomość" Pawła Czekalskiego (Aldarona) jest już w fazie masteringu.

8 kwietnia 2011:  Nagrywamy znakomitego barda i autora odjazdowych tekstów, Pawła Czekalskiego (Aldarona). Paweł zarejestrowal w naszym Studiu 17 utworów, z których wszystkie znajdą się na jego autorskiej płycie. Obecnie trwają prace nad miksem i masteringiem końcowym albumu

25 luty 2011:  Wykonujemy coraz więcej zamówień na TUNING KOLUMN głośnikowych. Do tej pory tuningowalismy już
kolumny tak renomowanych producentów jak Klipsch, Paradigm, B&W, Canton, JBL, Dali, KEF, Focal czy Tannoy.
Każde kolumny bez względu na to ile kosztują można polepszyc brzmieniowo, gdyż wyroby seryjne zawsze posiadają jakieś uproszczenia czy oszczędności na kosztach produkcji. W zdecydowanej wiekszości przypadków poprawa jakości brzmienia tuningowanych kolumn jest ogromna. 

10 stycznia 2011:  Dołączamy do katalogu naszych usług ofertę produkcji jingli, sweeperów, reklam, zajawek radiowych oraz nagrywania większych projektów z użyciem głosu lektora, jak prezentacje multimedialne i audiobooki. Szczegóły na stronie Studio.

3 listopada 2010:  Dołączamy do katalogu naszego sklepu z płytami kolejną świetną pozycję! Jest to niecodzienny album Stanisława Kubaszaka z Krakowa, jednego z najwybitniejszych polskich specjalistów od masażu gongami. Album nosi tytuł "Masaż Gongami".  Płyta była masterowana w naszym Studiu, dźwięk jest pełny i wszystkie wibracje gongów doskonale słyszalne. Polecamy serdecznie wszystkim, którzy zainteresowani są muzyką alternatywną, leczniczą i relaksacyjną.   

27 października 2010:  Dzięki serdeczne za świetne komentarze, jakie wystawiacie Warsztatowi. Juz niedługo druga tura BARDZO ciekawych artykułów! ;-)

21 pażdziernika 2010: Wachlarz naszych usłu rozszerza się na extremalnie głośny i agresywny gatunek-trash metal
Dzięki zaawansowanym technikom miksu, jakie stosujemy w ECP, brzmi on niemal tak samo pięknie i wyraziście jak słodkie ballady ;-).

30 września 2010: Codzinnie otrzymujemy liczne i bardzo pozytywne komentarze na teman naszego nowego Warsztatu Produkcji Muzyki, jaki nie tak dawno uruchomiliśmy. Wow, jestescie wspaniali! Dziekujemy za to poprcie, będziemy nasz Warsztat sukcesywnie rozwijać i wzbogacac o coraz to nowe tematy.

 

25 lipca 2010: Wprowadzamy nową ofertę dla klientów na niskim budżecie- premastering. Jest to polepszenie nagrania i usunięcie jego podstawowych wad, bez stosowania ditheringu, więc może być ono później masteringowane. W skład premasteringu wchodzą podobne etapy jak w pełnej wersji Nona Mastering, ale w nieco uszczuplonej wersji, mniej wymagające czasowo. Jakość Premasteringu może być nieznacznie tylko niższa od pełnego masteringu oferowanego przez nas.   

16 luty 2010: Cieszymy się, że nasz Mailowy Warsztat Muzyczny spotyka sie z takim zainteresowaniem i mnóstwem przychylnych komentarzy! Dziękuję za to. Jednocześnie pragnę poinformować, że otrzymujemy mnóstwo listów i zapytań, więc czasami zdarzy się po prostu przeoczyć któreś w poczcie. Ale odpowiadamy na wszystkie więc proszę się po prostu przypomnieć " Dnia tego to a tego wysłałem zapytanie ale nie dostałem odpowiedzi". Na pewno przeprosimy i odpowiemy szczegółowo! :-)

2 luty 2010: Rozszerzamy naszą działalność! Począwszy od dzisiaj wystrzeliwujemy nasz darmowy Mailowy Warsztat Muzyczny. Możesz zapisać się na zupełnie darmowy mailowy warsztat muzyczny, na którym dowiesz się wielu interesujących informacji zarówno o tajnikach masteringu, sekretach osiągania dobrego brzmienia muzycznego, jak i napotkasz wiele interesujących faktów o artystach, płytach, realizatorach dźwięku, czy wreszcie o sprzęcie do grania, tworzenia i realizowania muzyki!

26 listopad 2009: Rozpoczynamy współpracę z młodą i wspaniale rokującą kompozytorką, wokalistką i gitarzystką
Britnn (http://britnn.muzzo.pl/). Na pewno jeszcze o niej usłyszycie! Pracujemy nad 2-ma albumami- Britnn i Hypnose.

6 październik 2009: Rozszerzamy swoją ofertę! Począwszy od grudnia 2009 oferujemy również nagrywanie całych projektów od zera używając znakomitego, topowego systemu Pro Tools HD3. Posiadane studia umożliwiają nam nagrywanie wieloosobowych zespołów i orkiestr, nakładanie wokali na gotowe podkłady czy montaż track'ów z użyciem sprzętu najwyższej klasy światowej, takiego samego, jak używany w najbardziej renomowanych i najdroższych studiach amerykańskich i brytyjskich.  

20 lipca 2009: Przerwa wakacyjna w naszym studiu będzie miała miejsce w dniach od 24 lipca do 5 sierpnia. Z uwagi na przerwę nie będziemy odpowiadali na maile w tym okresie. Miłych wakacji! :-). 

30 listopada 2008: Mamy w przygotowaniu bardzo ciekawy artykuł pt. "Czy aranżacja jest ważna?". Zapraszamy do lektury!  

20 maja 2008: Już wkrótce pojawi się super dział poświęcający wiele uwagi brzmieniu kultowych albumów zespołów takich jak Pink Floyd, The Doors, Eric Clapton, Jimi Hendrix i innych starych klasyków oraz brzmieniu nowoczesnych grup takich jak Green Day, Ziggy Marley i wielu innych! i Specjalna uwaga skierowana będzie na sprzęt, jaki został użyty do realizacji tych płyt oraz na studyjne techniki nagrywania i miksowania. Artykuły na ten temat są obecnie w przygotowaniu. Będą w tym dziale analizowane najsłynniejsze albumy z czasów klasyki rocka i jazzu oraz płyty najnowsze znajdujące się na topie. 

18 maja 2008: W niedalekiej przyszłości pojawi się na tej stronie darmowy poradnik dla wszystkich tych, którzy chcą sami w warunkach domowego studia nagrać własn płytę i którzy pragną jak najbardziej zbliżyć się  do komercyjnej jakości produkcji topowych grup i wykonawców. Poradnik ten będzie w formacie PDF.  

12 marca 2008: Wkrótce na naszej stronie pojawi się seria artykułów związanych z problematyką nagrywania oraz miksowania muzyki. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na przejrzyste i zwięzłe informacje na temat działania najbardziej potrzebnych i ważnych urządzeń do produkcji muzyki i miksowania, zredagowaliśmy szereg interesujących i dogłębnych artykułów mających na celu pomoc małym i projektowym studiom oraz początkującym muzyków w zrozumieniu tajników działania różnych urządzeń oraz zastosowania w tej wiedzy w praktyce. Dzięki temu mogą oni znacznie poprawić brzmienie swoich produkcji!  

05 stycznia 2008: Opinie naszych Klientów są dla nas bardzo ważne, budują naszą wiarygodność i świadczą o poziomie naszych usług. Wraz z dniem dzisiejszym nasza strona wzbogaca się o dział Opinie

30 listopad 2007: Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszymi serwisami. Dzięki Waszym opiniom i listom możemy przekonać się, że działalność taka jak nasza oraz obecność w Internecie jest jak najbardziej potrzebna. Strona Studiomastering będzie sie dynamicznie rozwijać i będziemy się cieszyć z każdej formy pomocy, jaka możemy udzielić muzykom i kompozytorom. 

15 lipca 2007:  Wyszła nowa płyta Mariusza Wojtonia pt. "My Guitar". Niesamowite etniczne klimaty połączone z wirtuozowską grą Mariusza pozwalają na zatopienie się w prawdziwej dźwiękowej nirwanie. Płyta zrealizowana oczywiście w naszym studiu z użyciem wszystkich unikalnych technik masteringowych brzmi po prostu znakomicie. Fragmenty do posłuchania na stronie "My Guitar"!

2 kwietnia 2007:  Wprowadzamy nową, jeszcze lepszą procedurę masteringową zwaną przez nas Nona Mastering. Jest to dość skomplikowany proces masteringowy polegający na unikaniu procesowania nagrań przy pomocy łańcucha efektów i wtyczek, ale raczej procesowania nagrania na raty przy uzyciu najwyższej możliwej rozdzielczości bitowej i częstotliwości próbkowania (192 Khz). Proces jest czasochłonny, ale daje znaczna przewagę nad tradycyjnym podejściem do masteringu. Zobacz przykłady brzmienia po masteringu na naszej stronie.

16 marca 2007:  Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zamówienia i podtrzymywanie działalności naszego studia. Nasza pozycja w wyszukiwarkach takich jak Google stale rośnie.

9 stycznia 2007:  Jednym z ważnych profili naszej działalności stał się w ciągu ostatnich kilku miesięcy tuning kolumn.  Wykonujemy go z czystej pasji i zainteresowania poprawą brzmienia. Tuning pozwala na wydobycie nawet najbardziej ukrytych niuansów z każdej kolumny głośnikowej, co przekłada się na wyraźnie lepszy odsłuch materiału muzycznego. Posiadamy w tym doświadczenie kilkunastoletnie, a tunigowaliśmy już kolumny najbardziej renomowanych firm takich jak B&W, Dali, Focal, JBL i wiele innych.

15 grudnia 2006:  Dotychczas stosowana metoda masteringu w naszym studiu jest udoskonalona (rozszerzona) o kolejne etapy processingu. Przechodzimy na format 32 bit 192 kHz, mamy od teraz również możliwość pasmowej ingerencji w ambiencję nagrania. 

1 listopad 2006:  Kończymy prace nad świetnym albumem Mariusza Wojtonia Nieba. Jest to nowatorsko potraktowana muzyka ambientowo-elektroniczna, z użyciem najlepszych syntezatorów i efektów specjalnych, która ma szerokie zastosowania począwszy od zwykłego słuchania w zrelaksowanej atmosferze, tła do spotkań towarzyskich o bardziej ambitnej tematyce po zaawansowaną relaksacje i medytację służącą rozwojowi duchowemu. Próbki albumu "Nieba" są dostępne tutaj: album "Nieba" - opis i próbki utworów.

15 wrzesień 2006:  Rozpoczynamy współpracę ze świetnym muzykiem, kompozytorem i multiinstrumentalistą, Lucjanem Wesołowskim z Verony (Luyanem). Lucyan jest autorem takich znakomitych płyt jak Prorok, Om, Sand Of the Desert czy Relaxing. W naszym studiu został wykonany mastering do Sand Of the Desert. Lucjan Wesołowski gra oprócz wielu egzotycznych instrumentów strunowych takich jak sitar, saz czy buzuki również na indyjskich fletach bansuri oraz na wielu różnych bębnach. Jest on również organizatorem licznych warsztatów muzycznych i uczestnikiem jam sessions w kraju i za granicą. Podajemy linki do stron tego niezmiernie interesującego człowieka i i autora bardzo wartościowej muzyki.

www.lucyan.prv.pl (www.surya-sound.com)
www.myspace.com/lucyan2006
www.nasze-piosenki.pl

28 lipiec 2006:  Rozszerzamy ofertę naszego studia. Począwszy od teraz wykonujemy również partie instrumentalne na zamówienie. Oferta obejmuje m\in. nagrywanie gitar rytmicznych i solowych (prowadzących), gitary basowej, partii syntezatorów i orkiestracji w oparciu o sampler.

12 kwiecień 2006:  Dokonujemy kolejnego zakupu dla naszego Studia-jest to analogowy equalizer JVC, vintage w którym filtry oparte sa na cewkach. Doskonała możliwość analogizacji i nasycania brzmienia

18 luty 2006:  Liczba odsłon strony i Klientów w tym miesiącu wzrosła ponad dwukrotnie, gdy porównamuy ją z lutym 2005. Dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszym Studiem!

2 stycznia 2006:  Opracowalismy nową technikę nasycania brzmienia w miksie, która począwszy od Nowego Roku 2006 będziemy stopniowo wprowadzac jako stały element miksów dokonywanych w naszym Studiu. Technika opiera się na amerykańskim wynalazku z Detroit zwanym "Excitment Compressor". Daje ona znacznie lepsze rezultaty brzmieniowe w zakresie wyższych średnich i najwyższych tonów, niż zwykły nawet najlepszy equalizer. Technika ta była rozwinięta w znanej wytwórni Tampla Motown przez utalentowanego realizatora nazwiskiem Lawrence Horn. 

23 grudnia 2005:  Dziękujemy za kolejny wspaniały rok! Wesołych Świąt i udanego Sylwestra dla wszystkich naszych Klientów! And... let the good Karma flow ;-)

l6 istopada 2005:  Oprócz wielu listów jakie dostajemy z prośbamy i poradę, czy odpowiedź na jakieś pytanie, duża część korespondencji zawiera wyrazy uznania i podziękowania za użyteczną zawartość Serwisu Studio Mastering i poziom naszych usług. Dziekujemy za wszystkie komentarze!

15 lipca 2005:  Dzięki opracowaniu zaawansowanej i zarazem nowatorskiej techniki kompresji wprowadzamy w wachlarz naszych usług ofertę remiksu styli hip-hop, rap, psycho rap i innych pokrewnych. Utwory miksowane u nas zabrzmią jak najlepiej nagrane produkcje znanych wykonawców gatunku, jak Tupac amaru, Fat Boy Slim, Eminem i inni.

4 czerwca do 25 czerwca 2005:  Reorganizacja naszej strony. Za chwilowe zawieszenie Serwisu przepraszamy wszystkich Użytkowników, już niebawem wracamy on-line z jeszcze bogatszą i ciekawszą zawartością strony i nową szatą graficzną.

 

     

 

  
 

English version     

   

Studio Masteringu ECP
 
Mastering Studio  ECP

 

 

Koncerty

 

Tuning kolumn

  Reaper Tutorial
  Reaper
Warsztaty

 

 

Naprawa i regulacja gitar i gitar basowych