Home     Biografia    Studio    Mastering    Artykuły    Albumy    Sklep
Remastering Płyt i plików
    FAQ    Kontakt    Linki

MASTERING

i nie tylko...
 

MASTERING STUDIO  EMOTION CONVERTING PLANT  

 


 Zapewniamy najlepszą jakość dźwięku w produkcji następujących stylów muzycznych:  

-Hip Hop\Rap
-Club\Trance\Techno\Ambient\Dance z wokalem lub bez
-Hard Rock\Heavy metal

Oferujemy również nagrywanie i miksowanie zespołów grających muzykę biesiadną np. grup weselnych chcących zarejestrować płytę demo dla klientów.  Posiadamy duże doświadczenie w nagrywaniu zespołów ludowych oraz chórów męsko-żeńskich oraz pojedynczych solistów.

NAGRANIA W TERENIE
W razie potrzeby jesteśmy w stanie przyjechać wraz z cała potrzebną aparaturą w celu dokonania nagrań, po czym dokończyć miksowanie i mastering już w studiu. 
    

 

 
 

Studio - nasze wyposażenie

Nasze Studio edycyjne i masteringowe Emotion Converting Plant (ECP) jest nie tylko wyposażone w znakomite urządzenia do poprawy jakości nagrań oraz do miksowania, najnowszy i najlepszy sprzęt jak Pro Tools HD3, znakomity rack gitarowy Eleven, mnóstwo świetnych mikrofonów i innych paneli studyjnych. Oferujemy kilkunastoletnie doświadczenie w dziedzinie masteringu, jak również innych zagadnień związanych z produkcją muzyki. Oferujemy usługi w najwyższym światowym standardzie za przystępną dla każdego cenę. Dzięki używaniu najlepszych możliwych urządzeń i oprogramowania jesteśmy w stanie zapewnić bezkonkurencyjną jakość już w momencie nagrania. Naszym głównym motto jest zadowolenie Klienta, wychodzimy z założenia, że muzyka artysty powinna być nagrana i utrwalona w najwyższej możliwej jakości, gdyż właśnie w formie nagrania na płycie przechodzi do historii.

Przykładowo używamy m/i mikrofonów AKG C 414, które przez wiele lat pozostawały standardem w najlepszych na świecie studiach - i dalej pozostają. Oraz systemu Pro Tools HD3, który jest używany na całym świecie przy najlepszych i najdroższych produkcjach. Nasz sprzęt to najwyższy standard studyjny w branży dźwięku.

Gwarancja jakości

Jakość naszej pracy jest w pełni gwarantowana - jeśli w nagraniu wystąpią jakieś wady z naszej winy powtórzymy nagranie albo mastering bez obciążania Klienta.

Polskie Stowarzyszenie Realizatorów DźwiękuPolskie Stowarzyszenie Realizatorów Dźwięku
W skład naszych usług wchodzi:
 

· Nagrywanie podkładów - produkowanie całkowicie nowych projektów od zera.

Jesteśmy w stanie zapewnić Ci najnowszy sprzęt i najświeższą technologię po bardzo przystępnej cenie. Używamy, między innymi najnowszy i najbardziej rozbudowany system Pro Tools HD 3 i mnóstwo wspaniale brzmiącego sprzętu a wszystko to po to, aby dać Ci topową jakość dźwięku. Używamy AKG C-414 i ES 4400A dobierane pary mikrofonów jak również Sure Drum Microphone Kit, zawierający takie standardy studyjne jak Sure Sm-57, Sure Beta 58 oraz specjalne mikrofony dla stopy, kotłów oraz overhead'ów. Nasze lampowe przedwzmacniacze TL Audio Classic są prawdziwą klasą jeśli chodzi o jakość toru wejścia, a do tego używamy wiele hi-endowego sprzętu robionego na zamówienie i tuningowanego, włącznie z urządzeniami lampowymi. Poczuj różnicę!

· Mastering - polepszanie i optymalizacja gotowych miksów w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości brzmienia przed skierowaniem materiału do produkcji seryjnej. Gwarantujemy najwyższej klasy rezultaty po przystępnych cenach. Jakość naszych usług jest w pełni gwarantowana. Mastering jest niezwykle istotnym elementem produkcji muzyki ze względu na jego duży wpływ na brzmienie końcowe materiału. Ma on wprawdzie wpływ tylko na stronę techniczną nagrania, to jest na jego brzmienie, ale jest on dziedzin± wiedzy pozostającą bardzo blisko sztuki, ponieważ sposób w jaki jest wykonany potrafi drastycznie polepszyć wymowę artystyczna nagrania, a w odniesieniu do różnych styli muzycznych konieczne jest ustawianie zupełnie innego charakteru brzmienia, użycie innego sprzętu i innych jego ustawień.  

· Remastering - uzyskiwanie najwyższej możliwej jakości, adekwatnej do możliwości współczesnych mediów ze starych, masterowanych poprzednio nagrań, których wartość artystyczna jest poważnie ograniczona przez ich aspekt techniczny. Z uwagi na stale rozwijający się sprzęt i postęp techniczny w dziedzinie produkcji muzyki nagrania będące kiedyś szczytem możliwości technicznych pod względem jakości dźwięku dziś dadzą bardzo znacznie poprawić. Oferujemy usługi remasteringu, to jest polepszanie nagrań uprzednio wydanych.  
 

· Mixing - remiksy uprzednio nagranych ścieżek wraz z nałożeniem najwyższej klasy efektów, zgrania gotowych grup instrumentów oraz konsultacja produkcyjno-aranżerska dla wszystkich, którzy pragną unowocześnić swój materiał przez zaaranżowanie go w nieco inny sposób. Warto czasem spojrzeć na to, co się robi z obiektywnego punktu widzenia. Niekoniecznie wszystko, co nagrałeś musi być idealnie trafione- pozwól nam przysłuchać się Twoim nagraniom, a my chętnie pomożemy w ponownym zaaranżowaniu Twojego materiału.

· Overdubbing - nakładanie pojedynczych lub kilku instrumentów muzycznych na podkład muzyczny Klienta
W przypadku, gdy zespół lub pojedynczy wykonawca potrzebuje użyć w swoim nagraniu instrumentu, jakim nie dysponuje, możemy dograć te instrumenty w naszym studiu. W skład oferty overdubbingu wchodzi dogrywanie instrumentów takich jak gitara basowa, gitary elektryczna i akustyczna, syntezatory, fortepian, instrumenty perkusyjne oraz wykonywanie programowanych sequencerem partii takich jak loopy, rytmy perkusyjne z użyciem najnowszych brzmień oraz dogrywanie innych specjalnych instrumentów za pomocą samplera.  

· Playback - wykonywanie specjalnych, kompletnych podkładów muzycznych dla wokalistów lub audycji słownych.
  Restoring\premastering - odszumianie, eliminacja trzasków i optymalizacja poziomu i spektrum oraz        ustereofonicznianie starych (archiwalnych) lub źle wykonanych nagrań. Gwarantujemy bardzo dużą poprawę jakości brzmienia nawet bardzo starych czy źle nagranych utworów.  
 

· Pomoc w zaaranżowaniu utworu* - aranżacja jest bardzo ważna, ponieważ najlepszy nawet utwór gdy jest za długi stanie się nudny, a umiejętność wprowadzenia właściwego instrumentu we właściwym momencie stanowić może o sukcesie utworu. W krajach z bardzo wysoko rozwiniętą techniką produkcji muzycznej aranż jest zadaniem producenta, tj. reżysera nagrań. Podejmuje on decyzje takie jak rodzaj instrumentu mającego zagrać solo, tempo, układ zwrotek i refrenów i całą gamę innych. Aranżer często jest najważniejszą osobą decydującą o ostatecznej wymowie utworu i stanowi on osobny zawód. W ECP posiadamy doświadczenie mogące służyć bardzo dużą pomocą w kwestii aranżowania nie w pełni ukończonych kompozycji. 

· Kompozycja - oferujemy usługi kompozycji, to jest wykonywania utworów muzycznych na zamówienie,
przykładowo może to być muzyka filmowa, podkład pod audycję słowną, linia melodyczna do gotowego podkładu czy oprawa muzyczna programów telewizyjnych i radiowych. Kompozycja taka może być w formie albo samego zapisu nutowego do wykorzystania przez zamawiającego, pliku midi, albo gotowa produkcja dźwiękowa. Po szczegóły tego typu zamówień prosimy kontaktować się z nami indywidualnie.

· Jingle  - produkcja jingli, spotów i reklam radiowych wraz z ich kompozycją. Spoty i zajawki oraz bardziej rozbudowane reklamy radiowe wchodzą w skład naszych specjalności. Posiadamy własnych lektorów, którzy biorą udział w produkcji jingli i reklam. W przypadku spotów i jingli zawierających fragmenty oryginalnych piosenek reklamujacychg dany towar czy usługę jesteśmy w stanie nagrać je w całości korzystając z własnych artystów współpracujących z naszym studiem.

· Nagrywanie i produkcja audiobooków - oferujemy kompletną usługę nagrywania audiobooków oraz prezentacji multimedialnych wraz z oprawą muzyczną. Nagrania lektorskie realizujemy przy pomocy naszych własnych lektorów lub istnieje możliwośc nagrania w naszym studiu innego lektora. Oferujemy absolutnie profesjonalne brzmienie i doskonałą oprawę muzyczną do wszelkich nagrań z użyciem głosu lektora. Prezentacje multimedialne mogą zawierać 100% oryginalną muzykę, skomponowaną w naszym studiu, której prawa autorskie przechodzą do rąk nabywcy usługi wraz z zamówieniem, lub na życzenie Klienta używamy jako podkład dostarczoną przez niego muzykę. 

UWAGA:
Wszystkie produkcje lektorskie ECP są realizowane w oparciu o rewolucyjną metodę ANA 3D, to jest metodę analogizacji dźwięku cyfrowego. Owocuje to niebywale naturalnym i przyjemnym w odbiorze głosem, jak również znakomitym, przestrzennym przetwarzaniem muzyki w tle. Wszystkie nagrania wykonane w oparciu o metodę ANA 3D brzmią lepiej niż tradycyjne.

Współczesne produkcje cyfrowe charakteryzują się bardzo sztywnym i niezbyt naturalnym odwzorowaniem głosu ludzkiego. Tymczasem naturalność i plastyka brzmienia ma kluczowe znaczenie w nagraniach audiobooków, które mają być słuchane wielokrotnie w różnych warunkach. 

W nagraniach lektorskich realizowanych przez nasze studio 100% nagrań powstaje w oparciu o ANA 3D. Daje to wyraźną różnicę w odbiorze głosu ludzkiego, co mam przyjemność zaprezentować w załączonych próbkach. Jakość realizacji naszych materiałów w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną sprawia, że nie mamy praktycznie odpowiednika na rynku polskim.  

 

· Montaż i obróbka materiałów wideo - edycja filmów, montaż materiałów VHS ze ślubów, wesel oraz przyjęć i innych uroczystości, produkcja filmów avi i płyt DVD. Produkcja pokazów slajdów np. z wyjazdów wakacyjnych wraz z ich udźwiękowieniem. Polepszamy jakość zarejestrowanych fimów wideo w różnych formatach, takich jak video 8, VHS, VHS-C, mpeg, avi i innych. Korekcja koloru, jasności, kontrastu i balansu kolorów oraz poprawa jakości ścieżek dźwiękowych do filmów.  

- odszumianie i poprawa jakości starych nagrań video np. z taśm VHS lub kamer analogowych.
- wyostrzanie i redukcja szumów ze złej jakości video
- stabilizacja obrazu i usuwanie negatywnych skutków np. przekontrastowania i przesterowania obrazu
- nakładanie efektów specjalnych na obraz takich jak rozmycie, efekt sepii, starej fotografi, itd.

 

Po wszelkie informacje związane z produkcją muzyki oraz pytania z tym związane prosimy pisać na:

studiomastering@republika.pl


* Wykonujemy również miksy dla muzyków i najchętniej robimy również od razu z tych miksów mastering. Wygląda to tak, że przesyłasz do nas ścieżki (muszą sie zaczynać od zera żeby było łatwo ułożyć) i robimy mixdown całego utworu a następnie go masterujemy.  Typowo kosztuje to około 140 zł, za każdą ścieżkę ponad 6 dodatkowo 5 zł no i jeśli utwór przekracza 5 minut to też jest niewielka dopłata 5.25 zł za każdą następną minutę. Możemy również nałożyć własne efekty jeśli ścieżki są "suche" bez efektów, zawsze nakładamy najwyższej klasy eq i kompresor, ale jak np. życzysz sobie jakiś specjalistyczny flanger, filtr czy ciekawy delay to też to oczywiście robimy.  Ponieważ mamy duże doświadczenie w aranżacji czyli układaniu zwrotek w utworze, ustalaniu jego długości itd. to również możemy pomóc z nie do końca  skomponowanym utworem. Co ważne możemy również nałożyć  czyli dograć praktycznie każdy instrument,  jak gitary, syntezatory czy bębny albo orkiestracje symfoniczne.  Oczywiście kosztuje to nieco więcej, ale jest to już do indywidualnego ustalenia ceny końcowej i tego, co muzyk chce osiągnąć. Jakość oferujemy zawsze absolutnie profesjonalną, z użyciem takich systemów jak rewelacyjny Pro Tools HD3 , tony zewnętrznych urządzeń lampowych i analogowych najlepszej klasy, mnóstwa świetnych mikrofonów i oprogramowania nie może być inaczej :-) .


Przygotowanie materiału do masteringu >>English version     

 

Studio Masteringu ECP
 
Mastering Studio  ECP

 

 

Koncerty

 

Tuning

  Reaper Tutorial
  Reaper
Warsztaty

 

  Naprawa i regulacja gitar i gitar basowych