Home    Biografia    Studio    Mastering    Artykuły    Albumy    Sklep
Remastering Płyt i plików
    FAQ    Kontakt    Linki

   

Mariusz Wojtoń - Umysł Oświecony

   
 

"Umysł Oświecony" jest płytą medytacyjną zawierającą kompletny materiał do codziennej medytacji i treningu rozwoju duchowego. Album składa sie z 4 utworów, z których każdy skomponowany jest specjalnie na inna porę dnia. Płytę otwiera Ekstaza Poranka, utwór, który jest specjalnie przeznaczony do medytacji tuż po obudzeniu i właściwego nastrojenia energetycznego do nadchodzącego dnia. Drugi w kolejności utwór, Umysł Oświecony jest szeroką kompozycją służącą za podkład do medytacji dla bardziej zaawansowanych osób, którzy posiadają już doświadczenie w medytacji. Kompozycja ta sprzyja indukcji przebiegów falowych w mózgu charakterystycznych dla osób oświeconych, pokrywających szerokie spektrum częstotliwości od fal Beta poprzez Alfa, Teta i Delta, które wszystkie występują równocześnie w mózgu osób obudzonych i medytujących. Trzecia kompozycja, Umysł Oświecony 2 jest kontynuacją poprzedniej z większym naciskiem położonym na relaksację, ze wskazaniem do słuchania po Umyśle Oświeconym. Ostatnia kompozycja albumu, Medytacja Zaczarowanego wieczoru jest doskonała do słuchania wieczorem, kiedy dzień skłania sie ku zachodowi a przyroda szykuje sie do snu.

 

Opinie:

 ".... Umysł Oświecony to jedna z najlepszych płyt medytacyjnych i relaksacyjnych na rynku! Zawiera ona kompozycje bardzo dynamiczne i ciekawe artystycznie. W utworach występuje wiele elementów szamańskich, niespotykanych na innych płytach tego gatunku. Trudno jest znaleźć lepszą muzykę medytacyjną i relaksacyjną zarówno w kraju jak i za granicą"

"...Płyta „Umysł Oświecony” jest podróżą do najgłębszych zakamarków naszego własnego wnętrza. Może służyć jako podkład do medytacji jak również do ćwiczeń jogi. Ale nawet jako czysto pojęte muzyczne tło do słuchania w samotności czy w grupie również doskonale spełnia zadanie. Brzmienia użyte na tej płycie są zarówno eksperymentatorskie jak i klasycznie tradycyjne. Niektóre utwory nadają się nawet do masażu, słowem-uniwersalna, bogata płyta! ". 

"...Chciałabym podzielić się moimi wrażeniami jakie odniosłam słuchając "Ekstazę poranka". Jest to wspaniała muzyka albo właściwie" obraz "muzyczny ponieważ słuchając tej muzyki odnoszę wrażenie jakbym oglądała dzieło sztuki a nie słuchała muzyki. Jakże fantastycznie Pan Wojtoń" maluje" muzyką nastrój budzącego się dnia oraz nastrój jaki towarzyszy obserwacji wschodzącego słońca. Najpierw delikatne takty wprowadzają nas w brzask, delikatnie przeprowadzając nas jeszcze nie do końca rozbudzonych w budzący się świt. Potem takty są nieco mocniejsze jakby ukazując nam wyłaniające się nieśmiało znad horyzontu słońce. Napięcie tej muzyki budowane jest stopniowo w mistrzowski sposób aż w końcu czujemy pojawiający się w całej okazałości dysk słoneczny na niebie-i wtedy po prostu czujemy całym ciałem tryumf słońca, tryumf dnia nad nocą, światła nad ciemnością a to wszystko za sprawą tryumfalnie i monumentalnie brzmiących następnych taktów tej muzyki. I tak oto weszliśmy już całkiem rozbudzeni w nowy dzień. I wtedy ta muzyka uświadamia nam jak piękne jest życie, jak piękny jest każdy nadchodzący dzień, który jest przecież jedynym takim dniem w naszym życiu i nigdy już taki sam dzień się nie powtórzy i należy przeżyć go jak najpiękniej co uświadamiają nam ostatnie takty tego utworu. "Ekstaza poranka" jest wspaniała na początek dnia dla ludzi zniechęconych życiem, zdepresjonowanych, narzekających na jałowość istnienia cz monotonię bytu ponieważ rzeczywiście wprowadza nas w ekstazę zachwytu nad pięknem życia, nad pięknem następnego budzącego się dnia i uzmysławia nam jak wielkie mamy szczęście, że żyjemy i choć nasza egzystencja w tym miejscu potrwać może zaledwie okamgnienie nie wolno nam stracić ani jednego dnia, ani jednej sekundy! Muzyka ta "ładuje" nas wielką energią na każdy nowy dzień i wprowadza nas pełnych nadziei i wigoru w nowy nadchodzący dzień naszego życia. Tak naprawdę dla mnie "Ekstaza poranka" jest przepiękną afirmacją życia! Tak właśnie ja osobiście odebrałam ten utwór i chciałam się podzielić moimi wrażeniami z innymi słuchaczami i polecić z gorącego serca muzykę Pana Wojtonia.".   


Pobierz i posłuchaj mp3
z płyty "Umysł Oświecony" - Mariusza Wojtonia:

1.  Ekstaza Poranka
 2.  Umysł Oświecony
3.  Umysł Oświecony 2

4.  Medytacja Zaczarowanego Wieczoru

 
 
 
 

 

Kupuję >>

  

Studio Masteringu ECP
 
Mastering Studio  ECP

 

 

Koncerty

 

Tuning